flag Судова влада України

У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Окремі суди не забезпечують проведення судових засідань у режимі відеоконференції через відсутність засобів індивідуального захисту

05 травня 2020, 16:17

До Вищого антикорупційного суду від захисника колишньої начальниці Управління капітального будівництва Волинської ОДА, обвинуваченої за ч. 2 ст. 364 КК України надійшло клопотання про проведення судового розгляду в режимі відеоконференції із Волинським окружним адміністративним судом. Клопотання вмотивовано віддаленістю місця перебування захисника та обвинуваченої від місця проведення судового розгляду.
Ухвалою ВАКС прийнято рішення про здійснення у цій справі дистанційного судового провадження між Вищим антикорупційним судом та Волинським окружним адміністративним судом і призначено судове засідання на 5 травня 2020 року о 14:30.

У понеділок, 4 травня, ВАКС отримав лист від голови Волинського окружного адміністративного суду, яким відмовлено у виконанні судового рішення про здійснення дистанційного судового провадження. Відмова вмотивована тим, що вказаний суд не має коштів для забезпечення учасників судових засідань та працівників апатару суду засобами індивідуального захисту (респіраторами, захисними масками, стерильними рукавичками), а також не має змоги дотримуватись відповідних санітарних та протиепідеміологічних заходів (вимірювання температури тіла безконтактним термометром, застосування дезінфікуючих засобів). З наведених підстав, проведення судових засідань в режимі відеоконферензв’язку за дорученнями інших судів не проводяться.

Не надаючи правової оцінки факту невиконання зазначеним судом ухвали Вищого антикорупційного суду про здійснення дистанційного судового провадження, колегія суддів ВАКС постановила здійснювати дистанційне судове провадження із Луцьким міськрайонним судом Волинської області, оскільки цей суд є максимально наближеним до Волинського окружного адміністративного суду, про який просив у своєму клопотанні захисник обвинуваченої.

Нагадаємо, за версією слідства, обвинувачена внесла зміни до проектно-кошторисної документації із зведення опорних пунктів (бліндажів) на території проведення АТО (ООС) в Донецькій області, чим  завдала збитків Міністерству оборони України на загальну суму понад 2 млн грн.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Дата оприлюднення: 05 травня 2020, 16:48

Дата останнього оновлення інформації: 05 травня 2020, 16:40