flag Судова влада України

У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддя-спікер ВАКС Катерина Сікора роз’яснює ухвалу, яка стосується невнесення до ЄРДР відомостей про правопорушення, нібито скоєне експосадовцем:

29 квітня 2020, 17:27

- Як коментар на повідомлення, які сьогодні з’явилися у ЗМІ, Вищий антикорупційний суд зазначає, що ймовірніше, йдеться про ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 28 квітня 2020 року у справі № 991/3206/20, з повним текстом якої можна буде згодом ознайомитись у ЄРСР.

Так, 28 квітня 2020 року слідчий суддя Вищого антикорупційного суду постановила ухвалу про часткове задоволення скарги на бездіяльність прокурора. Вона полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення.

Зокрема, вищевказаною ухвалою було зобов’язано прокурорів САП, уповноважених на внесення відомостей із заяв, повідомлень про кримінальне правопорушення до ЄРДР, унести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою скаржника від 14 квітня 2020 року про кримінальне правопорушення. Судове рішення у цій частині мотивоване тим, що обов’язок прокурора упродовж 24 годин унести відомості за заявою про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР виникає незалежно від обґрунтованості або необґрунтованості такої заяви та не вимагає надання оцінки наявності або відсутності ознак складу злочину.

У решті скарги заявника було відмовлено. Зокрема, суд не знайшов підстав для задоволення скарги у частині:

- зазначення в резолютивній частині ухвали визначеної скаржником кваліфікації за статтями КК України, вказаними у заяві;

- визнання протиправною бездіяльності заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н. І.;

- зобов’язання керівника САП або іншого уповноваженого прокурора розпочати досудове розслідування та надати заявнику витяг з ЄРДР.

Кримінальний процесуальний кодекс України не передбачає можливості задоволення скарги у цій частині. Водночас, така засада кримінального провадження як диспозитивність передбачає, що слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.

 

У силу вимог закону щодо презумпції невинуватості та виходячи з поваги до приватного життя, суд воліє утримуватись від персоніфікації своїх повідомлень.

Дата оприлюднення: 29 квітня 2020, 17:30

Дата останнього оновлення інформації: 29 квітня 2020, 17:27