У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У суботу, 14 березня, слідча суддя Вищого антикорупційного суду обрала запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання колишньому директорові ТОВ «Київоблпропангаз». Він також зобов’язаний носити електронний засіб контролю (браслет). Термін дії запобіжного заходу – до 5 травня 2020 року включно.
Ексдиректора ТОВ «Київоблпропангаз» підозрюють у заволодінні шляхом зловживання службовим становищем скрапленим газом ПАТ «Укргазвидобування» і ПАТ «Укрнафта» у складі злочинної організації; складанні, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, а також внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей та умисному ухиленні від сплати податків.
Прокурор просив обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою застави у сумі 10,5 млн грн, стверджуючи, що підозрюваний діяв у складі злочинної організації з умислом на заволодіння скрапленим газом. За версією обвинувачення, в період з грудня 2011 року по травень 2013 року члени злочинної організації організували складання та видачу низки завідомо неправдивих офіційних документів з метою штучного створення законних підстав для допуску ТОВ «Київоблпропангаз» до участі в спеціалізованих аукціонах з продажу скрапленого газу. Однак під час розгляду клопотання доводи про участь підозрюваного у злочинній організації не знайшли свого підтвердження, отже в цій частині підозру визнано необгрунтованою. Разом з тим, встановлено обгрунтованість підозри щодо складання, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, а також внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей. Слідчий суддя визнала наявність ризику переховування, оскільки у підозрюваного відсутнє постійне місце роботи та наявний досвід тривалого працевлаштування закордоном.
На підозрюваного також покладено додаткові обов’язки: прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді, суду за першою вимогою; не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу детектива, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; здати на зберігання детективам Національного антикорупційного бюро України свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну; носити електронний засіб контролю.
Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Дата оприлюднення: 17 березня 2020, 10:57
Дата останнього оновлення інформації: 17 березня 2020, 10:53