У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Учора, 3 лютого, слідча суддя Вищого антикорупційного суду продовжила строк дії обов’язків для двох осіб, яких підозрюють у причетності до запровадження так званої формули «Роттердам+». Так, раднику гендиректора ПРаТ «ДТЕК» продовжено термін дії обов’язків на два місяці – до 3 квітня 2020 року включно.
Він зобов’язаний не відлучатися з міста Києва без дозволу детектива, прокурора або суду; повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з представниками Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з колишнім Міністром енергетики та вугільної промисловості України, колишнім Віце-прем’єр-міністром України, службовими особами Міненерговугілля України (після реорганізації - Міністерство енергетики та захисту довкілля України), генеральним директором Директорату енергетичних ринків, директором департаменту економіки та фінансів, а також з іншими підозрюваними у вказаному кримінальному провадженні; утримуватися від відвідування будь-яких приміщень, які належать чи які займає Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, державне підприємство «Енергоринок», державне підприємство «Оператор ринку».
Ексчлену Нацкомісії з тарифів (НКРЕКП) також продовжено строк дії обов’язків на 2 місяці.
Він зобов’язаний дотримуватися покладених на нього раніше вимог, в тому числі: утримуватися від відвідування будь-яких приміщень, які займають Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України (після реорганізації – Міністерство енергетики та захисту довкілля України), державне підприємство «Енергоринок» та компанії з числа вертикально інтегрованої структури ДТЕК, окрім приміщень, які займає Державне підприємство «Оператор ринку».
За версією слідства, представники групи приватних теплогенеруючих компаній вступили у змову із керівництвом НКРЕКП для включення до тарифу на електроенергію, що виробляли ТЕС цієї групи, видатків, які насправді не здійснювалися, а саме – витрат на доставку та перевалку енергетичного вугілля в Україну з портів у Європі. Це, в свою чергу, призвело до зростання вартості всієї електроенергії і, як наслідок, зростання тарифів для суб'єктів господарювання, які понесли фінансовий тягар з оплати необґрунтованого тарифу. В результаті таких дій споживачам електроенергії впродовж 2016-2017 років завдано збитків у розмірі 18,87 млрд грн.
Згідно з частиною першою статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Дата оприлюднення: 05 лютого 2020, 09:54
Дата останнього оновлення інформації: 05 лютого 2020, 09:52