flag Судова влада України

У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддя ВАКС Олег Ткаченко – про правила апеляційного оскарження судового рішення (частина 2)

21 січня 2020, 13:04

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду подається безпосередньо до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду упродовж п’яти днів з дня її проголошення. Це встановлено вимогами пункту 2 частини 1 та пункту 3 частини 2 статті 395 Кримінального процесуального кодексу України. Винятки з наведеного правила встановлені частиною 3 статті 395 Кримінального процесуального кодексу України для особи, яка перебуває під вартою, а також для особи, яка оскаржує ухвалу слідчого судді, якщо така ухвала була постановлена без її виклику (у першому випадку строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення такій особі копії ухвали слідчого судді, а у другому – з дня отримання такою особою копії ухвали слідчого судді).

Апеляційна скарга подається у письмовій формі. В апеляційній скарзі зазначаються: найменування суду апеляційної інстанції; прізвище, ім’я та по батькові (найменування), місце проживання (перебування) особи, яка подає апеляційну скаргу, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; судове рішення, яке оскаржується, і назва суду, який його ухвалив; вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, та їх обґрунтування із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення; клопотання особи, яка подає апеляційну скаргу, про дослідження доказів; перелік матеріалів, які додаються (частини 1 і 2 статті 396 Кримінального процесуального кодексу України).
Апеляційна скарга підписується особою, яка її подає. У разі подання апеляційної скарги захисник або представником потерпілого, то до неї додаються оформлені належним чином документи, що підтверджують його повноваження відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України (частина 5 статті 396 Кримінального процесуального кодексу України).
До апеляційної скарги додаються її копії в кількості, необхідній для їх надіслання сторонам кримінального провадження та іншим учасникам судового провадження, інтересів яких стосується апеляційна скарга (цей обов’язок не поширюється на підозрюваного, який перебуває під домашнім арештом або під вартою) (частина 6 статті 396 Кримінального процесуального кодексу України).

У разі зазначення у апеляційній скарзі обставин, які не були досліджені слідчим суддею, або доказів, які не подавалися слідчому судді, в ній також зазначаються причини цього (частина 4 статті 396 Кримінального процесуального кодексу України).

Якщо особа, яка подала апеляційну скаргу, не бажає брати участь у апеляційному розгляді, вона повинна зазначити про це в апеляційній скарзі (частина 3 статті 396 Кримінального процесуального кодексу України).

Дата оприлюднення: 21 січня 2020, 17:08

Дата останнього оновлення інформації: 21 січня 2020, 17:04