У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Слідча суддя Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко, відкриваючи засідання, роз’яснила, що важливим аспектом гласності під час здійснення кримінального провадження є баланс між суспільним інтересом (у тому числі щодо обізнаності про хід процесів, що мають суспільний резонанс) та правами і свободами людини (у тому числі й осіб, які не є фігурантами кримінального провадження)». За її словами, такі засади визначенні в практиці Європейського суду з прав людини, а також знайшли своє відображення і в нормах КПК України, які передбачають пропорційні відступи від принципів гласності і відкритості судового процесу.
«Так, відповідно до ч. 6 ст. 27 КПК України, кожен, хто присутній у залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої. Проведення у залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускаються на підставі ухвали суду, що приймається із урахуванням думки сторін та можливості проведення таких дій без шкоди для судового розгляду», - підкреслила слідча суддя ВАКС.
Сторона захисту просила проводити судове засідання у закритому режимі за відсутності журналістів і вільних слухачів. Оскільки, за твердженням підозрюваної, оприлюднення судового процесу може, зашкодити її репутації та негативно вплинути на її неповнолітнього сина та матір, яка після тяжкої хвороби.
Заслухавши позиції сторін, слідча суддя відхилила доводи про репутаційні ризики підозрюваної, оскільки вона є публічною особою, тобто інформація про перебіг справи щодо неї, у тому числі й на початкових етапах провадження, може становити обґрунтований суспільний інтерес.
Разом з тим, слідча суддя, з урахуванням інтересів інших осіб, які не є учасниками провадження – неповнолітнього сина і матері підозрюваної, - не дозволила здійснювати онлайн-трансляцію процесу та відеозйомку. Адже надалі відеозйомка судового засідання може бути поширена засобами масової інформації. З цих же міркувань не було дозволено здійснювати фотографування підозрюваної під час судового процесу.
Втім, згідно з рішенням слідчої судді, журналісти і вільні слухачі мали можливість залишилися у залі судового засідання упродовж розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу і могли вільно вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої та фотографувати судовий процес.
Дата оприлюднення: 16 січня 2020, 09:28
Дата останнього оновлення інформації: 16 січня 2020, 12:32