flag Судова влада України

У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Антикорсуд затвердив 3 угоди про визнання винуватості у справі Держінвестпроєкту

03 квітня 2025, 10:46

У середу, 2 квітня, суддя Вищого антикорупційного суду затвердила три угоди про визнання винуватості, укладені між прокурором САП та трьома особами – колишніми підприємцями, яких обвинувачували у справі про незаконне заволодіння понад 250 млн грн Державного агентства з інвестицій та управління національними проєктами.

Двох обвинувачених суд визнав винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України та призначив узгоджене покарання із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України. 

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, їм  призначено остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років з позбавленням права обіймати керівні посади на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, окрім з’єднань, військових частин і підрозділів Збройних Сил України строком на 1 рік і без конфіскації майна.

Третього обвинуваченого суд визнав винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України, та призначив узгоджене покарання із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України – у виді позбавлення волі строком на 4 роки з позбавленням права обіймати керівні посади на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, окрім з’єднань, військових частин і підрозділів Збройних Сил України строком на 1 рік і без конфіскації майна.

На підставі ч. 2, 3 ст. 75 КК України суд звільнив усіх вказаних осіб від відбування призначеного основного покарання у виді позбавлення волі із випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік.

На двох обвинувачених також покладено обов’язки: 

- періодично з’являтися для реєстрації до командира військової частини, де
він проходить військову службу. У разі звільнення з військової служби – періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти командира військової частини, де він проходить військову службу, про зміну місця проживання, роботи або навчання. У разі звільнення з військової служби – повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання. 

Вирок може бути оскаржено до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду через Вищий антикорупційний суд упродовж тридцяти днів з дня його проголошення з урахуванням обмежень, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України.

Дата оприлюднення: 03 квітня 2025, 10:47

Дата останнього оновлення інформації: 03 квітня 2025, 10:46