flag Судова влада України

У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВАКС ухвалив вирок щодо 7 обвинувачених у справі «Укрінмаш»

18 листопада 2024, 12:56

Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок щодо 7 обвинувачених в розтраті коштів, належних Фірмі «Укрінмаш» – Дочірньому підприємству Державної компанії «Укрспецекспорт» та в службовому підробленні в 2014–2016 роках.

Висунуте обвинувачення стосувалось трьох епізодів розтрати в особливо великих розмірах коштів, належних ДГЗІФ «Укрінмаш» та ШКЗ «Імпульс», вчинених службовими особами ДГЗІФ «Укрінмаш» за попередньою змовою групою осіб, за організаторства колишнього заступника директора та за пособництва власника фірми-агента, шляхом укладення трьох агентських угод між ДГЗІФ «Укрінмаш» та агентом за послуги агента, які насправді не надавалися, та сплати коштів за цими угодами ДГЗІФ «Укрінмаш» на користь агента.

За результатами судового розгляду, суд визнав винуватими колишнього в.о. генерального директора Фірми «Укрінмаш» в трьох епізодах розтрати шляхом зловживання службовим становищем та в трьох епізодах службового підроблення. Директор департаменту Фірми та двоє начальників відділів визнані винуватими в пособництві відповідним правопорушенням. Власник приватної компанії-агента також визнаний винуватим у пособництві відповідним кримінальним правопорушенням. Колишній заступник генерального директора Фірми визнаний винуватим в організаторстві трьох епізодів розтрати та трьох епізодів службового підроблення.

Одного обвинуваченого суд виправдав, визнавши невинуватим у двох епізодах службового підроблення. Визнавши необґрунтованим обвинувачення цієї особи в двох епізодах розтрати, суд вийшов за межі обвинувачення, кваліфікувавши її дії як службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки.

За вчинення службового підроблення та службової недбалості відповідні обвинувачені звільнені від покарання, у зв’язку зі спливом строків давності. За вчинення розтрати обвинуваченим (відповідно до принципу індивідуалізації покарання) призначено покарання у виді позбавлення волі строком від 7 до 8 років, із позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських повноважень та з частковою конфіскацією майна.

Також суд застосував спеціальну конфіскацію, стягнувши у власність держави з обвинуваченого – власника приватної компанії кошти, що одержані внаслідок учинення злочину (в частині, що припадає на епізод, вчинений в період після набрання чинності Законом України від 10 листопада 2015 року № 770-VIII.

Справа була розглянута судом у частково закритому (в частині дослідження документів з грифом «для службового користування», наданих сторонами як докази), а в решті – у відкритому  судовому засіданні. Відтак, вирок відповідно до Закону України «Про доступ до судових рішень» буде оприлюднено судом у реєстрі судових рішень з виключенням інформації, яка стосується документів з грифом «для службового користування», і підлягає захисту від розголошення.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку упродовж 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Вищий антикорупційний суд до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Дата оприлюднення: 18 листопада 2024, 12:56

Дата останнього оновлення інформації: 18 листопада 2024, 12:56