flag Судова влада України

У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Практичні аспекти діяльності Вищого антикорсуду

06 вересня 2024, 14:29

Другу сесію конференції «5 років ВАКС: від ідеї до спроможності» розпочала суддя ВАКС Тетяна Криклива, яка навела останні зміни в законодавстві, що дали змогу розглядати справи суддями ВАКС одноособово, а також перспективи, які дають ці нововведення. Також суддя зазначила, що 95 % справ, що розглядаються ВАКС, стосуються тяжких і особливо тяжких злочинів, в тому числі організованої злочинності. Натепер у Верховній Раді України перебувають на розгляді:       

         - проєкт Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо розгляду кримінальних проваджень відносно суддів» (реєстр. № 9497 від 17.07.2023), спрямований на збереження колегіального розгляду справи та на залучення присяжних до розгляду в Вищому антикорупційному суді кримінальних проваджень відносно суддів;

         - проєкт  Закону України «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду справ Вищим антикорупційним судом», (реєстр. № 10338 від 13.12.2023) який має на меті забезпечити належну динаміку судового розгляду справ у порядку адміністративного і цивільного провадження, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду.

Суддя-спікер АП ВАКС Микола Глотов зупинився на особливостях оскарження рішень першої інстанції.

Директор НАБУ Семен Кривонос висловив надію, що в подальшому середній термін обвинувальних вироків ВАКС був від 5 до 8 років за особливо тяжкі злочини. «Зі свого боку ми робимо роботу над помилками, коли ВАКС ухвалює виправдувальні вироки, або коли Апеляційна палата скасовує вироки, ми будемо покращувати нашу процесуальну діяльність для того, щоб передавати більш якісні матеріали до суду. з моменту створення ВАКС відбувся новий подих антикорупційної структури і ми вже бачимо ці результати», - зауважив Директор НАБУ.

 Керівник САП Олександр Клименко підняв питання щодо залишку нерозглянутих справ. Для того, щоб покращити ситуацію, на думку керівника САП, треба збільшити кількість суддів та зміцнити незалежність інстанції і її працівників.

Завершуючи другу панель, адвокат Андрій Слюсар звернув увагу учасників конференції на те, що ВАКС не є байдужим до учасників сторін. ВАКС з упевненістю тримає стандарт того, що правосуддя має бути наглядним «Justice need to be seen to be done».

У заключному слові Голова Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко подякувала усім присутнім за те, що вони знайшли час завітати на цей захід: «Для нас це дуже цінно, мотивує та надихає на подальшу плідну та ефективну працю».

Подія організована за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) — провідної антикорупційної програми підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

Дата оприлюднення: 06 вересня 2024, 14:29

Дата останнього оновлення інформації: 06 вересня 2024, 14:29