У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суддя Вищого антикорупційного суду Євген Крук взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Цивільне судочинство України на шляху до євроінтеграції», яка відбулася у стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Під час свого виступу Євген Крук поділився власним досвідом та практикою застосування цивільного законодавства у справах, які надходять на розгляд до Вищого Антикорсуду. У своїй доповіді суддя звернув увагу на те, що цивільна конфіскація «не є покаранням, адже спрямована на майно (речова конфіскація, in rem), а не на особу (особиста конфіскація, in personam)».
Він також указав, що метою судового провадження у справах про визнання активів необгрунтованими та стягнення їх в дохід держави є повернення майна, набутого незаконним шляхом. «Такий захід, навіть якщо він передбачає безповоротну конфіскацію майна, незважаючи ні на що, кваліфікується як контроль за користуванням майном у розумінні другого абзацу статті 1 Протоколу № 1 Конвенції», - підкреслив Євген Крук. Окрім того, він проаналізував практику ЄСПЛ та акцентував увагу, що ВАКС визнає конфіскацію активів поза межами кримінального провадження такою, що не суперечить презумпції невинуватості.
Міжнародна науково-практична конференція із цивільного судочинства присвячена 100-річчю від дня народження професорів
Михайла Штефана та Павла Заворотька. Організатором заходу є кафедра цивільного процесу Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Дата оприлюднення: 20 травня 2024, 16:00
Дата останнього оновлення інформації: 20 травня 2024, 15:59