У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У п’ятницю, 10 вересня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду затвердила угоди про визнання винуватості між прокурором САП та засновником ТОВ «Експериментально-механічний Курахівський завод» (ТОВ «Е-МКЗ»), а також між прокурором САП та директором ТОВ «Альянс Жилбудінвест».
Суд визнав ексдиректора та засновника ТОВ «Е-МКЗ» винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.
Ексдиректорові ТОВ «Е-МКЗ» призначили покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій або адміністративно-господарських функцій, строком на 1 рік 6 місяців зі штрафом у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8 500 грн.
На підставі ч. 2 ст. 75 КК України суд також постановив звільнити обвинувачуваного від відбування основного покарання у виді 3 років позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк 3 роки.
Іншого обвинуваченого - директора ТОВ «Альянс Жилбудінвест» - ВАКС також визнав винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України та призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій або адміністративно-господарських функцій, строком на 1 рік 6 місяців зі штрафом у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8 500 грн.
На підставі ч. 2 ст. 72 КК України суд постановив урахувати обвинуваченому у строк покарання у виді позбавлення волі його перебування під вартою з 19.10.2020 по 22.10.2020 з розрахунку один день попереднього ув’язнення дорівнює одному дню позбавлення волі. На підставі ч. 2 ст. 75 КК України, звільнити обвинуваченого від відбування основного покарання у виді 3 років позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк 3 роки.
Крім того, директор ТОВ «Альянс Жилбудінвест» часткового добровільно має відшкодувати шкоду, завдану вказаними злочинами, а саме: сплатити на рахунок Держказначейської служби України 100 000 грн у строк до 31.12.2021.
На обох обвинувачених ВАКС поклав додаткові обов’язки: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
В угодах міститься інформація про беззастережне визнання обома обвинуваченими своєї винуватості у вчиненні всіх інкримінованих їм кримінальних правопорушень та наведено перелік їхніх обов’язків щодо співпраці у викритті кримінального правопорушення, вчиненого іншими особами. Зокрема, вони зобов’язані сприяти розслідуванню у кримінальному провадженні та співпрацювати у викритті інших осіб, ймовірно причетних до кримінального правопорушення.
Із обох обвинувачених на користь держави будуть стягнуті витрати, пов’язані із проведенням низки експертиз.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду упродовж 30 днів з дня проголошення.
Із повним текстом вироку та мотивами суду можна буде ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером № 991/4410/21
За версією сторони обвинувачення, вказані особи, разом із іншими особами, серед яких – службові особи ДП «Первомайськвугілля», організували корупційну схему з розкрадання майже на 17 млн грн, виділених на попередження надзвичайної ситуації техногенного характеру через затоплення шахт на Луганщині.
Дата оприлюднення: 10 вересня 2021, 14:22
Дата останнього оновлення інформації: 10 вересня 2021, 13:49