У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні, 14 липня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила вирок, яким виправдала ексслідчого Департаменту Генеральної прокуратури України, визнавши його невинуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України. Судді дійшли переконання, що стороною обвинувачення не доведено поза розумним сумнівом наявність у діях обвинуваченого складу інкримінованого йому кримінального правопорушення.
Нагадаємо, за версією сторони обвинувачення, ексслідчий Департаменту ГПУ під час проведення обшуку таємно заволодів шляхом зловживання своїм службовим становищем скретч-картками на пальне, чим завдав шкоду їх власнику в розмірі 4039,21 грн.
За результатами судового розгляду суд дійшов висновку, що, виходячи з диспозиції ч. 2 ст. 191 КК України, дії слідчого можуть бути кваліфіковані як заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем під час або після проведення ним обшуку лише щодо тих категорій речей і документів, які обумовлюють проведення такого обшуку, або вилучені законом з обігу, та в межах тих процесуальних дій, які створюють правові наслідки для учасників обшуку та володільця вилученого (тимчасово вилученого) майна.
Тоді як матеріали кримінального провадження свідчать про те, що майно, яке було, за версією сторони обвинувачення, предметом заволодіння, не мало значення для кримінального провадження, а тому вочевидь перебувало поза межами повноважень слідчого під час проведення обшуку. Крім того, прокурором не доведено, у чому ж полягало зловживання службовим становищем як спосіб вчинення злочину.
Окрему увагу у вироку приділено розмежуванню злочинів, передбачених статтями 185 та 191 КК України, та питанню допустимості доказів, здобутих з порушенням правил підслідності, встановлених у ст. 216 КПК України.
Зрештою, ретельно дослідивши надані сторонами докази, допитавши свідків та оглянувши речові докази, суд піддав обґрунтованому сумніву сам факт неправомірного заволодіння скретч-картками та їх зникнення під час обшуку з огляду на показання заявниці про те, що вона прагнула помститись слідчому за проведення обшуку в її будинку шляхом його обмовлення.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду упродовж 30 днів з дня його проголошення.
Із повним текстом вироку можна буде ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером 707/146/17.
Дата оприлюднення: 14 липня 2021, 15:24
Дата останнього оновлення інформації: 14 липня 2021, 15:15