У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні, 15 червня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання про надання безоплатної вторинної правової допомоги для здійснення захисту одного із обвинувачених у справі щодо ймовірного завдання збитків ДП «Державна інвестиційна компанія».
Під час засідання один із обвинувачених заявив клопотання про надання йому захисника за рахунок держави через те, що він не може самостійно забезпечити себе правовою допомогою у даному кримінальному провадженні, де йому інкриміновано вчинення особливо тяжких правопорушень. Інші обвинувачені, їхні адвокати, а також прокурор підтримали заявлене клопотання, вважали його обґрунтованим та просили задовольнити з вказаних підстав.
Колегія суддів, заслухавши учасників підготовчого судового засідання, задовольнила клопотання та ухвалила рішення доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Києві призначити у цьому кримінальному провадженні адвоката для здійснення захисту за призначенням. Регіональний центр має забезпечити прибуття адвоката в судове засідання, призначене на 13 липня 2021 року о 08:00.
За версією сторони обвинувачення, у 2012 році із державного бюджету виділили понад 500 млн грн для реалізації низки національних проектів, відповідно до яких мали з’явитися інфраструктурні об’єкти для проведення зимових олімпійських ігор в Україні. Проте, проекти так і не реалізували, оскільки, частину призначених для реалізації національних проектів кошти – 259,2 млн грн, ДП «Державна інвестиційна компанія», що входила до сфери контролю «Держінвестпроекту», під виглядом укладення договорів позики начебто перевела на рахунки інших компаній, підконтрольних службовим особам «Держінвестпроекту» та ДП «Державна інвестиційна компанія». Після цього бюджетні кошти перенаправили на рахунки компаній, зареєстрованих на території Республіки Кіпр. У подальшому учасники ймовірної корупційної схеми розподілили кошти між собою.
Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Дата оприлюднення: 15 червня 2021, 11:22
Дата останнього оновлення інформації: 15 червня 2021, 11:13