У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідно до положень частини 1, 2 статті 135 КПК України, повідомлення особи повісткою про виклик до суду має бути здійснене за місцем її проживання.
Втім, в українському законодавстві розрізняють поняття «місце проживання» та «місце перебування» особи. В частині 1 статті 29 Цивільного Кодексу України дається тлумачення цьому визначенню: «місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово». Місце проживання особи підтверджується довідкою про реєстрацію місця проживання – документом, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи.
«Проте часто місце реєстрації особи не співпадає з місцем її проживання. При цьому, законодавство не зобов’язує законослухняну особу, на яку не покладено процесуальні обов’язки, повідомляти про зміну місця проживання в межах країни. І саме ця обставина становить неабияку проблему для органів правосуддя та органів кримінальної юстиції щодо повідомлення особі про виклик», - такою думкою поділився у своєму блозі на ресурсі Liga.net заступник Голови ВАКС Євген Крук.
Окрім «місця проживання», у законодавстві є таке поняття, як «місце перебування» особи. Зокрема, місцем перебування особи є адміністративно-територіальна одиниця на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік.
«Якщо піддати виключно авторському тлумаченню це «пояснення місця перебування», то можна зробити висновок, що якщо особа, наприклад, перебувала в гостях, чи на лікуванні приблизно 6 місяців на території певного села, селища, міста, району, області, вона вважається такою, що змінила «місце перебування».
«Думаю, що юристи-практики погодяться зі мною, що «принцип юридичної визначеності» тут не прослідковується. Тому таке визначення «місця перебування особи» є не конкретним, що призводить до неоднакового тлумачення і відповідно до неоднакового правозастосування органами кримінальної юстиції і органами правосуддя», - зазначає суддя.
Із повним текстом авторської думки можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/mlYZaAK
Дата оприлюднення: 01 березня 2021, 11:25
Дата останнього оновлення інформації: 01 березня 2021, 11:17