flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді ВАКС схвалили заяву щодо забезпечення гарантій незалежності Вищого антикорупційного суду

28 січня 2021, 17:14

У середу, 27 січня, відбулися збори суддів Вищого антикорупційного суду. Під час зборів судді ВАКС констатували, що практична діяльність Вищої ради правосуддя під час здійснення дисциплінарних проваджень щодо суддів Вищого антикорупційного суду в окремих випадках не відповідає основним завданням ВРП та може нести ризик підриву незалежності суду.

Збори суддів звертають увагу на ряд рішень ВРП, які вказують на спроби притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності за правову позицію, висловлену в судових рішеннях, а також ухвалену у справах, що викликають значний суспільний резонанс. 

Оцінка Вищої ради правосуддя дій та рішень суддів у таких випадках грунтується на певних правових позиціях членів ВРП при застосуванні норм процесуального законодавства, які не узгоджуються з судовою практикою. Таким чином, на думку суддів, нівелюється значення встановлених законодавством судових процедур, зокрема, процедури оскарження судових рішень. Все це створює серйозні перешкоди для швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінальних проваджень правоохоронними органами і здійснення судом судового розгляду.

Поряд із цим, зазначається у рішенні, занепокоєння викликають дії члена ВРП, які полягали у неправомірному витребуванні копій матеріалів судової справи, розгляд якої суддями не закінчено, задля оцінки вчинених суддями процесуальних дій та ухвалених рішень.

Детальніше ознайомитися із заявою зборів суддів Вищого антикорупційного суду можна за посиланням: https://cutt.ly/Kj6pwLY

 

Дата оприлюднення: 28 січня 2021, 17:23

Дата останнього оновлення інформації: 28 січня 2021, 17:14