flag Судова влада України

У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Голова та суддя Вищого антикорсуду розповіли студентам про особливості роботи ВАКС

21 січня 2021, 16:33

У середу, 20 січня, голова Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич та суддя ВАКС Тетяна Гавриленко провели онлайн-лекцію для студентів Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія». Вони говорили, зокрема, про особливості застосування кримінального та кримінального процесуального законів у кримінальних провадженнях щодо корупційних та пов'язаних з ними кримінальних правопорушень.

Під час заходу Олена Танасевич розповіла молоді про країни, в яких наразі функціонують спеціалізовані антикорупційні суди та детальніше зупинилася на предметній, територіальній та інстанційній підсудності ВАКС, деяких питаннях міжнародного співробітництва та кримінального провадження "in absentia".

Олена Танасевич як приклад застосування норм закону на практиці розповіла про гучний корупційний скандал у Бразилії, у якому були замішані найбільша будівельна компанія Південної Америки - Odebrecht та державна нафтогазовидобувна компанія Petrobras. В операції під назвою CarWash брали участь бразильські та американські правоохоронні органи. Понад 90 осіб притягнули до кримінальної відповідальності. Зокрема, екс-президентів Бразилії та Еквадору, екс-спікера та екс-міністра енергетики Парламенту Бразилії, топ-менеджмент нафтогазовидобувної компанії Petrobras та будівельної компанії Odebreht. Правоохоронці досі не можуть назвати остаточний розмір збитків, завданих Бразилії, проте саме в цьому провадженні було сплачено найбільший в історії штраф – понад 850 млн доларів США. Розслідування цієї справи і досі триває.

Суддя Вищого антикорсуду Тетяна Гавриленко зазначила: аби студенту зрозуміти складні речі, про них варто говорити простими словами та з цікавими прикладами. Вона розкрила слухачам поняття корупційного злочину, коли він з'явився в кримінальному законі, з чим повязані такі зміни та які їх наслідки. Під час доповіді окрему увагу приділили дискусійному питанню про конкуренцію ч.1 та ч.2 ст.75 КК України та можливості застосування звільнення від відбування покарання із випробуванням до осіб, засуджених за корупційний злочин на підставі угоди про визнання винуватості.

Дата оприлюднення: 21 січня 2021, 16:37

Дата останнього оновлення інформації: 21 січня 2021, 16:33