flag Судова влада України

У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Чи справді є конфлікт між адвокатами та Вищим антикорсудом?

23 липня 2020, 15:29

Як відомо, у Вищого антикорупційного суду склалися вкрай непрості відносини з частиною адвокатської спільноти України. Чому та яким чином, на думку ВАКС, склалися непрості відносини між судом та певними адвокатами?

Не можу погодитись із запропонованим Вами формулюванням. Навряд чи буде правильно говорити про «непрості» відносини між судом та певними адвокатами. 

Варто наголосити, що завданням Вищого антикорупційного суду, як, власне, будь-якого іншого суду в кримінальному провадженні, є здійснення правосуддя на засадах верховенства права. При цьому до кожного учасника кримінального провадження повинна бути застосована належна правова процедура, яка чітко регламентована у кримінальному процесуальному законодавстві.

До прикладу, наслідком неприбуття захисника, якщо його участь є обов’язковою, або прокурора, є відкладення судового розгляду та визначення дати нового засідання. Крім того, законодавець наділяє суд правом з’ясувати причину неприбуття та надати оцінку цієї причини. Якщо причина неприбуття визнана неповажною, суд уповноважений порушити питання про дисциплінарну відповідальність прокурора або адвоката.

Або, розглядаючи повторну заяву про відвід, суд уповноважений надати оцінку наведеним в цій заяві доводам. Якщо будуть установлені ознаки зловживання правом на відвід задля затягування кримінального провадження, суд може залишити таку заяву без розгляду.

Так само, у випадку непристойної поведінки прокурора або вчинення адвокатом дій, спрямованих на невиправдане затягування судового розгляду справи, що є порушенням правил прокурорської/адвокатської етики, суд уповноважений ініціювати питання про дисциплінарну відповідальність цих осіб.   

Разом із тим, перевірка відомостей про дисциплінарний проступок прокурора або адвоката, порушення та розгляд дисциплінарної справи, а також прийняття рішення у цій справі перебувають поза межами повноважень суду. Вони належать до компетенції відповідних кваліфікаційно-дисциплінарних комісій.  

Справедливо зауважити, що прокурор та захисник також  мають  право на звернення до Вищої ради правосуддя з дисциплінарною скаргою щодо дій судді. Це в комплексі забезпечує збалансованість правових процедур у кримінальному провадженні та сприяє чистоті процесу. До відома, зі скаргами на дії суддів звернулося 48 осіб, і за однією з них відкрите дисциплінарне провадження, розгляд якого не завершений.

Продовження читайте тут

Дата оприлюднення: 23 липня 2020, 15:34

Дата останнього оновлення інформації: 23 липня 2020, 15:29