flag Судова влада України

У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

5 історій жінок, які працюють в антикорупції

16 грудня 2020, 12:46

“Кожен суддя є фанатом своєї роботи, він нею живе, все його життя обертається навколо професійної діяльності”. Катерина Сікора — суддя-спікер Вищого антикорупційного суду.

Катерина спілкується з журналістами та громадськістю, пояснює судові рішення та складні аспекти діяльності суду. “Ми постійно комунікуємо, щоб суспільство сприймало суд саме як незалежного арбітра, який здійснює неупереджене правосуддя та керується при цьому виключно законом”.

Але більшість часу йде, звісно, на судові засідання, які призначають щодня. На здійснення правосуддя витрачається по шість-сім годин на день. “Доволі часто в неробочий час доводиться затриматись, щоб підготувати повні тексти судових рішень, а також вивчити судову практику.”.

Антикорсуд здійснює правосуддя, щоб захистити особу, суспільство та державу від корупційних та пов’язаних із ними кримінальних правопорушень. “Не зважаючи на весь арсенал засобів психологічного впливу на суддів, кожна винна особа буде покарана, а жодна невинна – не буде засуджена”.

Антикорсуду вже більше як рік. За цей час Катерина розглядала 10 справ, де є головуючою суддею, і ще 19 — як член суддівської колегії. Такі провадження дуже змістовні, складаються з десятків томів та можуть мати кількох підозрюваних.

У нарадчій кімнаті, в момент прийняття рішення, суддя не надає перевагу ні стороні захисту, ні стороні обвинувачення. “Професіоналізм судді, на мій погляд, полягає у здатності абстрагуватись від усього зайвого, при вході до зали судових засідань відкинути всі інші життєві події та зосередитись на конкретному кримінальному провадженні”.

На думку Катерини Сікори, професійного суддю характеризують високий рівень інтелекту, зокрема емоційного, здатність постійно вдосконалюватись, уважність, дисципліна, організованість, навички тайм-менеджменту та безмежна любов до роботи.

Попри велике навантаження на роботі поєднувати ролі — і в родині, і в професії — все ж вдається. “Це досить крихкий баланс, і зберігання певного статус-кво полягає у постійному жонглюванні справами й задачами. У моєму особистому дозвіллі завжди є місце для чудової книги, спорту, англійської мови, театральної вистави чи цікавої лекції”.

До Антикорсуду Катерина працювала адвокатом в корпоративному секторі. Зараз не сумнівається у виборі професії судді й вважає, що все відбувається у потрібний час. “Усвідомлення того, хто ти є і в чому полягає твоя мета, обов’язково призведе як до внутрішнього комфорту і щастя, так і до зовнішнього успіху».

 

Детальніше ознайомитися із публікацією можна за посиланням: https://cutt.ly/IhHHcAj

Дата оприлюднення: 16 грудня 2020, 12:58

Дата останнього оновлення інформації: 16 грудня 2020, 12:46