flag Судова влада України

У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддя Апеляційної палати ВАКС виступив на форумі з кримінального правосуддя

25 листопада 2021, 10:54

24-25 листопада 2021 року в місті Ташкент (Узбекистан) відбувся Восьмий експертний форум з кримінального правосуддя для Центральної Азії.

У четвер, 25 листопада, в панельній дискусії на тему «Моніторинг судових процесів: уроки і передовий досвід», що відбулася за участі судді Верховного Суду Республіки Узбекистан Джахангира Джураєва, керівника Відділу верховенства права БДІПЛ Геннадія Барби, судді кантонального суду в Широкі-Брієг (Боснія і Герцеговина), голови фонду Court Watch Polska Бартоша Пілітовскі (Польща), керівника групи при місії ОБСЄ в Косово Кахрамонджона Сангінова, виконавчого директора Киргизької асоціації жінок-суддів Зульфії Турумбекової, співробітника з питань верховенства права БДІПЛ Карін Сімонсен, взяв участь (онлайн) і суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Микола Глотов.

Під час свого виступу перед учасниками цієї панельної дискусії суддя Глотов розповів про справи, які підсудні Вищому антикорупційному суду та Апеляційній палаті, пильну увагу громадськості до розгляду справ стосовно високопосадової корупції в Україні, досвід суду щодо моніторингу його діяльності неурядовими організаціями та поділився власними міркуваннями стосовно важливості відповідного напрямку громадського контролю для підвищення довіри людей до судової системи.

Зокрема, Микола Глотов зазначив, що проведення неурядовими організаціями моніторингу Вищого антикорупційного суду, який відбувається від початку його діяльності з вересня 2019 року, в тому числі шляхом присутності їх представників у залах суду під час проведення відкритих судових засідань, а також перегляду ними перебігу судових засідань в окремих справах на каналі суду в YouTube є необхідним. Адже, з одного боку, таке «спостереження» надає можливість незалежним експертам перевірити стан дотримання суддями та іншими учасниками кримінального провадження передбачених законодавством процедур, етики поведінки в судовому засіданні (присутність монітора зазвичай дисциплінує сторони), та за наслідками такого спостереження - сформувати пропозиції як для суддів, апарату суду, так і для законодавців, направлені на покращення якості відправлення правосуддя. З іншого боку, на його думку, моніторинг є одним з інструментів, який дозволяє доносити до усіх зацікавлених осіб (звичайних громадян і лідерів думок) об’єктивну інформацію, засновану на чітко визначених критеріях дослідження, а не на суб’єктивному уявленні сторін обвинувачення чи захисту в конкретній справі, про те як працює суд і судді, як відбувається розгляд справ антикорупційним судом.

«Впевнений, що проведення незалежного моніторингу судового процесу з оприлюдненням його результатів для широкої аудиторії, особливо у кримінальних справах, дозволяє продемонструвати суспільству незалежність, неупередженість, професійні та людські якості тих, хто представляє судову гілку влади. І це стосується не лише Вищого антикорупційного суду, а всіх судів. Для кожного судді проведення моніторингу його роботи дає можливість поглянути на себе зі сторони та зрозуміти, що потрібно зробити для самовдосконалення» - наголосив пан Глотов.

На завершення суддя Апеляційної палати ВАКС зазначив, що оскільки моніторинг у якості спостерігачів часто проводять студенти юридичних ВНЗ, то для них це чудова можливість поліпшити власні знання, спостерігаючи в реальному часі за роботою суддів, адвокатів, прокурорів.

Дата оприлюднення: 25 листопада 2021, 10:45

Дата останнього оновлення інформації: 25 листопада 2021, 10:54